Jak si udělat pořádek na pracovním stole? Tři zlatá pravidla úspěchu

Úspěšné podnikání vyžaduje smysl pro pořádek. Nejlépe se přece pracuje na čistém a uklizeném stole, proto nejsou ve světě podnikání vítáni bordeláři ani bordelářky. Je třeba z pracovního stolu pravidelně stírat smítka prachu, jinak se nám po čase nakupí a po našem zaprášeném podnikání neštěkne ani pes.

Není řeč jen o fyzickém stole, na kterém provádíte své pracovní úkony, ale také o tom psychickém – naší mysli. I v té je třeba „uklízet“ a nastavovat ji tak na úspěch. Naštěstí má úspěch, ač na něj neexistuje univerzální recept, svá určitá pravidla.

Provedeme malý jarní úklid tím, že Vám představím tři z nich, která jsou sice „zlatá“, ale cennější než zlato.

1 (2)

Představím Vám tři „zlatá“ pravidla úspěchu. Zdroj: www.pixabay.com

1) Vítězí jen vytrvalí

Myslíte si, že Vám vše vyjde na první pokus? Vážně? Tak to jste, milé dámy, vedle jak ta jedle. Pravda je taková, že vybudovat stabilní společnost či silný brand je běh na dlouhou trať. Není to záležitost jednoho dne, týdne, ani měsíce. Nikdo nic úspěšného nevytvořil přes noc. Něco budovat znamená jít si dlouhé roky za svým, usilovně pracovat a spíše hledět dopředu, než se ohlížet.

Když si přečtete životopisy úspěšných – podnikatelů, herců, interpretů atd. – zjistíte, že nehledě na to, jak jsou dnes úspěšní, i oni ve svém oboru zažili před svým největším úspěchem spoustu pádů a zklamání. Dnes jsou úspěšní proto, že se nevzdali a i přes všechny nezdary dál pokoušeli štěstí, až se nakonec obrátilo na jejich stranu.

Nikdy se nevzdávej“ je sice hrozné klišé, ale ať se Vám to líbí nebo ne, pokud chcete být úspěšní, měly byste se ho držet.

2) Důležitá je vize!

Kde bys chtěla být za 10 let?“ ptala jsem se jedné své kamarádky.

Chci být slavná a bohatá,“ odvětila mi.

To ale byla celá odpověď. Jen to a nic víc. Mohla bych se ptát dál: Jak moc bohatá? A v čem chceš zbohatnout? Jak moc slavná? Čím se chceš proslavit?

Jenže jsem věděla, že na takové otázky moje kamarádka nemá odpověď. Proč? Prostě nemá žádnou vizi.

2

Nestačí jen něco chtít. Je třeba vědět, jak můžeme svá přání zrealizovat. Zdroj www.pixabay.com.

Ne, chtít být slavná a bohatá skutečně nestačí. Je důležité nosit si v hlavě určitou vizi. Díky tomu si totiž můžeme uvědomit a naplánovat jednotlivé kroky, které povedou k jejímu naplnění. Mějte při tom klidně hlavu v oblacích, ale zároveň nezapomínejte stát pevně nohama na zemi. To znamená, abyste se při tvorbě vize nebály snít, ale vždy objektivně posoudily své možnosti a limity. Jinak řečeno, dbejte na to, aby Vaše vize stála na reálných základech.

3) Úspěch s sebou nese oběti

Nic není jen tak pro nic za nic, ani úspěch. Lepší by možná bylo říci, že ten už vůbec ne. Každý si přeje být úspěšný, ale už ne každý je ochoten přinést patřičné oběti. A to samozřejmě nemluvíme o nemalém obětování toho nejdražšího, co máme – času, který je nutné vložit do podnikání.

Nyní již znáte tři zlatá pravidla úspěchu a snad je díky tomu Váš pracovní stůl o něco čistší. Na ten, který máte doma či v kanceláři, ale také nezapomínejte.

To a mnohem víc najdete v online kurzu Podnikatelkou za 30 dní (odkaz) a také v mé knize Sama sobě šéfem (odkaz). Získejte jistotu, rady a tipy ověřené na reálných příbězích z praxe.

Pokud se Vám článek líbil, neváhejte ho sdílet a posuňte i ostatní ženy na cestě za jejich vysněným podnikáním.


S láskou

Alexandra

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů