Tabulky, appky, videa, myšlenkové mapky. Využijte všechny nástroje naplno!

Termíny schůzek, údaje klientů, účetnictví, nové nápady a tak dále. Je jedno, ve kterém oboru podnikáte, tak jako tak musíte obvykle pracovat s velkým množstvím informací.

Lednice oblepená nejrůznějšími poznámkami nebo štosy popsaných papírů válejících se na pracovním stole možná poslouží jako dočasné řešení, avšak v dlouhodobém časovém horizontu to rozhodně není to nejideálnější.

Naštěstí žijeme v pokrokové době, která nám dopřává nejeden užitečný nástroj, díky němuž si kromě práce ušetříte také to nejcennější, co máte – čas.

Pojďme si tyto skvělé pomocníky představit.

TABULKY

Nejběžnějším programem pro tvorbu tabulek je známý Microsoft Excel, který je součástí základního programového vybavení každého počítače. Vytvoříte v něm jakoukoliv tabulku dle vlastních potřeb, a to snadno a rychle.

aplikace_1

Tabulky šetří čas a jsou přehledné, zdroj www.pixabay.cz

Nepodceňujte význam tabulek. Jejich kouzlo je v přehlednosti – můžete do nich uložit spoustu informací, ale pokud je tabulka správně vytvořená, na přehlednosti to neutrpí.

Pokud jste v programu Microsoft Excel nikdy nepracovala, poproste své děti, ať Vás s programem naučí – v dnešní době se práce v tomto programu vyučuje na všech základních školách.

APLIKACE neboli „APPKY“

S příchodem chytrých telefonů alias tzv. „smartphonů“ se ve světě na poli technologických vymožeností zrodil tento nový fenomén. Jejich rozvoj je nezastavitelný – neustále se vymýšlejí a programují nějaké nové. Téměř na každou lidskou činnost, od vaření přes cvičení, cestování, platby atd., již existuje nějaká aplikace.

Jejich význam je jasný. Účelem aplikací není nic víc, než Vám danou činnost co možná nejvíce usnadnit.

Níže Vám přinášíme krátký seznam několika aplikací, které by se Vám mohly hodit:

  • Toggl – aplikace vhodná pro podnikatele, kteří mají hodinovou sazbu. Nastavíte si projekt, na kterém pracujete, a aplikace následně zaznamenává čas, který nad ním strávíte. Časy lze libovolně upravovat a Vy tak máte přehled o tom, kdy a jak dlouho jste na svých projektech pracovala.

aplikace_2

Zjistěte, kolik času reálně trávíte prací, zdroj www.pixabay.cz

  • Expensify – Tato aplikace zaznamenává Vaše útraty a nabízí tak přehled nákladů Vašeho podnikání. Podobnou alternativou je také aplikace Spending.
  • Google Keep – Každý občas na něco zapomene, a právě proto je tu tato aplikace. Jakmile dorazíte v určitý čas na určité místo, připomene Vám danou informaci, kterou v tu chvíli potřebujete znát a na níž byste si jinak pravděpodobně nevzpomněli.
  • Evernote – Poznámková aplikace umožňující ukládat text, fotky, obrázky i zvukové záznamy. A dokonce v ní můžete zdarma skenovat dokumenty, které si následně pošlete do své e-mailové schránky.

aplikace_3

Evernote nabízí možnost online zápisníku, který můžete sdílet s ostatními, zdroj www.google.cz

  • TrelloPokud spolupracujete s větším množství lidí nebo i jenom ve dvojici na nějakém projektu či práci, rozhodně doporučuji tuto appku. Trello je v podstatě takový úkolovník, který vypadá jako velká nástěnka. Všichni, kdo jsou součástí Vaší nástěnky se přidávají tak, že jednoduše vložíte jejich e-mailovou adresu, pozvaní pak vidí Vaše úkoly a na čem zrovna pracujete. Mohou Vám nabídnout pomoc, dát zpětnou vazbu, když úkol není dlouho odkšrtnutý jako hotový nebo Vám sami “pinknout” něco dalšího, co od Vás potřebují. A funguje to samozřejmě také naopak.
  • Asana – Tento úkolovník funguje trochu jinak. Nevidíte celou nástěnku jako v Trellu, vidíte pouze svoje vlastní úkoly vyrovnané v řadě za sebou. Jde spíše o nástroj, který je dobrý pro lidi, co pracují samostatně jako přehledný seznam úkolů. Pozor. Zatím je pouze v angličtině.

To je jen několik z nepřeberného množství aplikací, které jsou ve virtuálním světě k dispozici. Ačkoliv jsou některé z nich placené, spousta z nich je zdarma. Každý moderní podnikatel dnes aplikace dennodenně využívá. Pokud si můžete dovolit smartphone nebo ho už vlastníte, na nic nečekejte a usnadněte si i Vy aplikacemi své podnikání.

VIDEA

Video slouží jako rychlý informační i propagační kanál. Efektivitu videomarketingu kromě jiného dokazují i astronomické částky, které jsou velké firmy ochotny platit za reklamu v televizi.

Vy však nic platit nemusíte. V dnešní době můžete video bezplatně umístit na portál YouTube nebo rovnou na svůj facebookový profil.

aplikace_4YouTube jednou úplně nahradí televizi, je dobré na něm být, zdroj www.pixabay.cz

Je to běžná praxe např. fitness trenérů, kteří si točí tréninky se svými klienty a poté tato videa umisťují na Facebook. Natočte se tedy se svým produktem nebo ve videu odprezentujte svou službu a zjistíte, že i video může být v podnikání užitečným pomocníkem a ušetříte čas i peníze, které byste museli investovat do jiné formy reklamy.

Dalším kanálem, kam můžete vkládat svoje videa je Vimeo, které je pouze v angličtině. Vimeo můžete využít jako portál, kam vložíte videa, která mohou být veřejná nebo soukromá, stejně jako YouTube. Avšak od roku 2013 umožňuje Vimeo také přehrávaný obsah zpoplatnit.

https://vimeo.com/ondemand/startselling

Můžete tak vydělávat peníze Například v online programu nebo VIP klubu pro svoje klienty či jinde. Video se otevře jen těm, kteří předtím zaplatili. Vimeo si za to bude účtovat provizi 10%.

MYŠLENKOVÉ MAPKY

Pomůžou vám zejména při plánování, řešení konkrétních problémů nebo při přípravě nových nápadů.

A jak vlastně takovou myšlenkovou mapu vytvořit?

Bude vám k tomu stačit tužka a papír. Doprostřed papíru napište hlavní slovo/frázi, které se týká daného problému či úkolu. V okolí hlavního slova zaznamenejte další oblasti, které se toho týkají, a spojte je čarou. Postupně připojujte další a další údaje, až vám z „mapky“ vznikne jakýsi pavouk. Takto Vám vznikne přehledný strukturovaný záznam Vašich myšlenkových pochodů, se kterým pak můžete pracovat dále.

aplikace_5

Myšlenková mapa nabízí vkusný přehled, zdroj www.pixabay.cz

Pokud Vás papír a tužka příliš neláká, stáhněte si některou z existujících aplikací na tvorbu myšlenkových map.

Například:

1. Mind Map

2. Mind Map Free

3. GoConqr

Jak se říká, nepracujte tvrdě, ale chytře. Ať už se věnujete čemukoliv, přemýšlejte nad svou prací kreativně a nebojte se hledat nové způsoby, které vedou k úspoře času.

Využívejte všechny nástroje naplno a objevujte další!

Vyplatí se to!

Pokud se Vám článek líbil, tak sdílejte, komentujte a já se na Vás těším příště. 

S láskou

Vaše Alexandra

Komentáře
  1. Bobbe napsal:

    i would love to get stetard and love to make money doing this is there a way that someone can get a hold of me and tell me how i can get started please singol mother needing money and i love tattoos so ya why not thanx

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů