Jak dělat marketing zadarmo a přitom vydělávat?

To jde? Není to nesmysl?

Ukázalo se, že ne. V dnešní moderní době existuje už tolik kanálů a způsobů, že je doslova škoda je nevyužít. Říká se, že zadarmo ani kuře nehrabe. Já s tím nesouhlasím. Hrabe, ale musíte vědět, co mu říct a jak ho namotivovat.

Existuje přece tolik svobodných firem a startupových projektů, kde pracují lidé zdarma. Proč? Aby získali zkušenosti a reference. Chce to jen trochu více vynalézavosti. A ta se v podnikání cení vysoko.

Marketing zadarmo by se pak dal s takovým člověkem domluvit. Jednoduše za barter.

7_1

Jde dělat marketing zadarmo?, zdroj www.pixabay.cz

1. BARTER

Neboli směnná smlouva. Pokud nemáte dostatek financí nazbyt, rozhodně je barter skvělé řešení. I v tomto případě se ale podepisuje barterová smlouva. Já bych ji podepsala vždy. Jednak kvůli mlčenlivosti, kdy rozhodně nechcete, aby druhá strana měla možnost beztrestně roznášet informace nebo náležitosti spojené s Vaší úmluvou či dohodou a pak taky proto, aby bylo oběma stranám jasné, na čem se přesně dohodly, kdy a jak má k plnění dojít atd.

Pokud například hledáte grafika, můžete se s ním domluvit, že když Vám pomůže s vytvořením loga, dáte mu referenci a doporučíte ho pěti svým přátelům, kolegům nebo známým.

„Šeptanda je ta nejlevnější forma reklamy a také ta s nejvyšší mírou důvěry od zákazníků.“ – Götz Werner

2. FACEBOOK

Server Facebook je čím dál tím víc upravován tak, aby lidé za reklamu platili. I tak je ale možné stále využít toho, že v základu je zdarma. Stačí si vytvořit facebookovou stránku. Například pokud šijete oblečky na terapeutické panenky, založte stránku terapeutické panenky, pozvěte ke sdílení všechny svoje přátele a pravidelně příspívejte.

Pište, na čem pracujete, sdílejte fotografie a články. Buďte aktivní.

7_2

Založte si stránku na Facebooku

2. INSTAGRAM

Instagram je výborná platforma pro sdílení fotek. Ukazujte druhým Vaše produkty nebo služby. Je dobré nechat si vytvořit profesionální fotky nebo mít kvalitní fotoaparát či mobilní telefon. Využívejte hashtagy.

Vždy alespoň 20 hashtagů. Lépe Vás tak lidé najdou.

A jak takový hashtag vypadá? Například k fotce Vašeho oblíbeného krému připojte popisek a na konec přidejte sérii hashtagů neboli souvisejících slov vždy se znakem # na začátku: #kosmetika #péče #denní #krém #loveit a pod.

3. TWITTER

Twitter je v podstatě informační server. Dávejte lidem vědět o článcích, které jste právě zveřejnili, pište o akcích, které pořádáte, slevách, které jste právě odstartovali. Informujte a nebojte se také používat 3-5 hashtagů.

„Kdybych měl posledních pět dolarů, tak tři z nich věnuji na reklamu.“ – Henry Ford

4. BLOG

Máte webové stránky? Pro takzvanou konverzi – klikovost a také kvůli tomu, abyste byli ve vyhledávačích na předních příčkách, je blog skvělá věc. Založte si blog a pravidelně zveřejňujte články, kde budete dávat druhým informace, rady, tipy zdarma a sdílet.

Jeden článek týdně by měl stačit. Pochlubte se na Twitter a Facebooku a vyzývejte druhé ke sdílení. Dejte jim úkol. Uvidíte, co se bude dít.

7_3

Stačí publikovat 1 článek týdně

Mám na Vás otázku. Kolik z mnou jmenovaných bodů používáte? A jak Vám fungují? Napište mi to do komentářů.

A pokud se Vám článek líbil, tak dejte like, sdílejte a posuňte i ostatní ženy v jejich cestě k vysněnému podnikání.

Přeji mnoho úspěchů.

S láskou Vaše

Alexandra

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *