SAMA SOBĚ ŠÉFEM

ANEB PODNIKATELKOU ZA 30 DNÍ

3 přesvědčení, která Vám stále brání stát se úspěšnou ženou - podnikatelkou

„Podnikání je jen pro chlapy a drsné ženy!“

Vezměme to trochu s nadhledem – tak vážně, kdo první na světě uspořádal, zvelebil a zařídil domácnost – muž, nebo žena? Dámy, už v dávné minulosti jsme se staraly o pohodlí lidstva my! Naše organizační schopnosti předbíhají v mnohém organizátory koncertů v O2 ARENĚ. Ráno vypravit děti do školy, uklidit, připravit jídlo na celý den, nakoupit, vyzvednout děti ze školy, přivítat manžela, zvládat do toho vlastní práci, požadavky šéfa nebo klienta, dobře vypadat, usmívat se, uff… No, nejsme úžasné? Jen si to řekněme narovinu! Coco Chanel, Adele, Evita – ty všechny dokázaly vnést svého ducha do společnosti, podniknout akci a nenosily u toho vojenskou přilbu nebo knírka pod nosem…

„Pro začátek potřebuji hodně peněz!“

Většina úspěšných společností dneška vznikala doslova v obýváku. Haribo, Apple, Dior… Nejde o to, kolik peněz nyní máte, ale o to, jak s nimi dokážete pracovat. K tomu je ovšem potřeba nápad, odvaha a realizace. Nikdo ještě nezbohatl tím, že pouze snil o tom, kolik peněz bude jednou mít. Za každým malým i velkým úspěchem stojí příběh. Pomohu Vám ho vyslat do světa! Oprah Winfrey, americká moderátorka a hybatelka lidských srdcí, se narodila do těch nejhrůznějších podmínek. Utekla z domu. Neměla na jídlo. Kde je dnes? Tam můžete být i VY!

„To, co umím, je příliš obyčejné na to, abych mohla začít podnikat…“

Ano, stejně tak obyčejné je šít oblečení, vařit jídlo či vychovávat děti, že? A jak je tedy možné, že dnes existují oděvní značky jako Gucci, Prada, Zara? Že existují miliardové restaurační řetězce jako McDonald's, KFC? Že existují vzdělávací instituce jako Harvard? Taky příliš obyčejné? Ano! Ale potřebné, důležité, nepostradatelné! Začněte se dívat na věci jinýma očima. Zjistíte, že Vaše schopnost zpívat, srovnávat šuplíky, organizovat akce, vést jednání, dobře vařit, uklízet, mluvit o kosmetice – není „obyčejná.“ Ale žádaná! Musíte to opravdu pořád dělat pro šéfa? Co takhle stát se šťastnou, milovanou a nezávislou ženou - podnikatelkou?

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

SAMA SOBĚ ŠÉFEM

ANEB PODNIKATELKOU ZA 30 DNÍ

 • Primárně pro ženy, které chtějí začít s podnikáním,
  nebo už začaly a touží získat tolik potřebnou podporu
 • Pro “začátečnice”, které v sobě nosí nápad, myšlenku či talent
  a chtějí o nich dát vědět světu a stát se tak nezávislými.
 • Pro ženy na mateřské, které touží zpeněžit své dosavadní zkušenosti
  z klidu domova.
 • Pro studentky středních a vysokých škol, které se zajímají o možnosti podnikání
  do budoucna a nechtějí zůstat pozadu.
 • Pro drobné podnikatelky, které hledají netradiční způsoby propagace
  a chtějí získat více času samy pro sebe.

PRO KOHO KURZ URČEN NENÍ:

Pro ty, kteří nejsou ochotni jít do akce.

Pro ty, kteří nepřevezmou zodpovědnost za splnění vlastních cílů.

Pro ty, kteří to nemyslí s budováním svého podnikání vážně.

 • 1
  Videoprezentace 10x
  1x TÝDNĚ krok za krokem rozebrané 1 nezbytné téma - s ukázkami a grafy pro Vaši snadnou orientaci (15 - 40 minut).
 • 2
  Pracovní sešity 10x
  PDF, díky kterému pocítíte, že krok za krokem to zvládnete snadno. Tipy, odkazy, rady pro okamžité použití.
 • 3
  On-line poradna NONSTOP
  Místo pro Vaše otázky či problémy. Můžete se mě ptát na cokoli, co potřebujete. Odpovídám 24 hodin denně.
 • 4
  MP3 10x
  Vše můžete poslouchat pořád dokola - v autě, u vaření či při sportu.

CO V KURZU NALEZNETE:

VIDEA

 • PRAKTICKY všechno krok za krokem a polopaticky, žádné prázdné ŘEČIČKY!
 • DOHROMADY 10 originálních videí!
 • Vše je připraveno tak, abyste měly dostatek času zavést nové poznatky do běžného života!
 • Možnost feedbacku - pokud Vám není něco 100% jasné nebo potřebujete ještě TIP navíc, dejte mi vědět pod video a já se Vám budu plně věnovat.
 • Neomezený přístup - jakmile vstoupíte, získáte nonstop přístup, můžete se přihlašovat kdykoliv odkudkoliv na světě a videa si pouštět opakovaně.
 • + MOŽNOST stáhnout audio v MP3 - do auta, na dovolenou, do mobilu. Posouvejte se kupředu i z gauče posloucháním kurzu ve formátu MP3.

PRACOVNÍ SEŠITY

 • Skvěle doplňují VIDEA a pomáhají Vám na Vaší cestě šťastné podnikatelky!
 • Naleznete v nich TIPY a NÁVODY navíc, které Vám pomohou zmnohonásobit Váš užitek z kurzu.
 • Díky důkladně promyšlenému systému pracovních sešitů skvěle monitorujeme Váš postup a růst ve Vašem oboru.
 • Lze je tisknout černobíle i barevně pro Váš absolutní zážitek, formát je optimalizován pro všechny prohlížeče i tiskárny.
 • Vždy s sebou. Jste na cestách? Chystáte se na dovolenou? Nemáte zrovna přístup k internetu? Sbalte si svůj balíček bohatství s sebou.

FACEBOOK SKUPINA

 • Buďte součástí skupiny lidí, kteří si jdou za svými sny a vědí, co chtějí. Můžete vzájemně sdílet svoje zkušenosti. Jděte společně s druhými cestou úspěchu.
 • Ve VIP facebookové skupině se můžete spojit s druhými a předat si důležité kontakty. Networkujte, pište, komunikujte. Je to jenom Vaše.
 • Nevíte si rady nebo se nemůžete rozhodnout? Zeptejte se a ostatní Vám poradí a nasměrují Vás. To vše ZDARMA a naprosto KDYKOLI.
 • Komunikujte přímo se mnou, jsem tu pro Vás. 

„KOLIK TO CELÉ STOJÍ? PŮL MILIONU?“

A jak to bude prakticky vypadat?

 • 1
  Videoprezentace 10x
  1x TÝDNĚ krok za krokem rozebrané 1 nezbytné téma - s ukázkami a grafy pro Vaši snadnou orientaci (15 - 40 minut).
 • 2
  Pracovní sešity 10x
  PDF, díky kterému pocítíte, že krok za krokem to zvládnete snadno. Tipy, odkazy, rady pro okamžité použití.
 • 3
  On-line poradna NONSTOP
  Místo pro Vaše otázky či problémy. Můžete se mě ptát na cokoli, co potřebujete. Odpovídám 24 hodin denně.
 • 4
  MP3 10x
  Vše můžete poslouchat pořád dokola - v autě, u vaření, či při sportu.

DNES jen 4970 Kč

To je cena dvou zpátečních jízdenek z Prahy do Bratislavy. Ovšem s touto jízdenkou se můžete dostat až na konec světa a ještě k tomu se stát nezávislou, uznávanou a šťastnou podnikatelkou.

OCHUTNEJTE OBSAH KURZU:

 • 1
  Mám na to být podnikatelkou?
  Do rukou dostanete jasný přehled toho, co podnikání obnáší, jaká jsou rizika a na co si dát pozor. Říká se, že štěstí přeje připraveným. A je to tak. Tato lekce Vám dodá nadhled a informuje Vás o všem, co byste měly vědět ještě předtím, než se do čehokoliv pustíme. Pokud máte ještě trochu strach, tímto vše rozlouskneme. Čeká Vás zde také cvičení na Vaše podnikatelské dovednosti. Už se těšíte?
 • 2
  Jak najít dobrý nápad na podnikání?
  Líbí se nám támhleto, tohleto a taky tamto! Jenomže jak si vybrat a najít svůj směr? Ten, který Vás bude bavit, naplňovat a zároveň Vám přinášet peníze? Objektivně se podíváme, v čem se v 21. století podnikat vyplatí a kde je to již pasé. Případně, jak z toho vytěžit maximum. Takže - vyštrachejte své šuplíkové nápady.
 • 3
  Jak z nápadu vytvořit produkt?
  Takže nyní už víte, jaký svůj nápad chcete zrealizovat. Udělaly jste si v kurzu test a jste připravené učinit první krok! Jenomže jak? Jak z myšlenky udělat něco, co se bude prodávat? Díky této lekci zjistíte, jak prakticky a s lehkostí na to! Uvidíte, že Vaše soukromé domácí dilema se stane hračkou. Pomůžu Vám krok za krokem.
 • 4
  Získejte si zákazníky a vytvořte produkt, který se prodává.
  Hurá! Váš produkt je na světě, co teď s ním? No, chtělo by to zákazníky. Jenomže ty není vždy snadné sehnat – pokud nejste nějaká filmová hvězda! Tak víte co? Pojďme ji z Vás udělat! Ne, buďte v klidu. Není zapotřebí stát se absolutním extrovertem. Ukážu Vám jednoduché strategie, jak přilákat správného klienta až k Vám. Vy nikam chodit nemusíte.
 • 5
  Jak a proč si vytvořit byznys plán?
  Nyní máte za sebou první malinké krůčky. Ochutnávku úspěchu, prvního kontaktu s potenciálním zákazníkem, nějakou tu zkušenost k dobru. Je načase přemýšlet dál! Nespokojit se s málem. Proto si vytvoříte za mé podpory kvalitní byznys plán! Ten Vás bude doprovázet na každém kroku. Pomůže Vám si vždy ujasnit, kam vlastně jdete. A rozhodně se nesmířit s porážkou či málem.
 • 6
  Jak financovat podnikání?
  Když už máme byznys plán, je dobré myslet ve velkém. Jak rozšířit Vaši podnikatelskou působnost? A kde na to vzít peníze? Že nemáte stále odložené miliony? Nevadí. Mám pro Vás celou řadu tipů a návodů, jak to zvládnout a získat si skvělé parťáky na Vaší cestě za nezávislostí a životem svých snů. Už se těším na Váš úsměv, až budete lekci poslouchat. Jdeme do toho.
 • 7
  Jak navázat vztahy s dodavateli služeb a produktů?
  Mnohdy právě oni mohou Váš podnikatelský plán zruinovat. Nedodají včas. Jsou nezodpovědní. A tím jednoduše poškozují Vaši reputaci. A dost! Ukážu Vám, jak si je správně vybrat, získat na svou stranu a vytvořit s nimi opravdu silné pouto. Protože jinak se Vám vše může rozpadnout jako domeček z karet…
 • 8
  Co to je a jak využít networking?
  Mezi lidmi bylo, je a vždy bude dobře. Když si věříte a jste sebejistá… V opačeném případě můžete svému podnikaní také nadrobit pěkné neplechy! Jak se prezentovat mezi lidmi? Co říkat? Čeho se raději vyvarovat? Jak působit přitažlivě, mile a zároveň se nenechat zmást?
 • 9
  Jak komunikovat se zákazníky přes internet a úspěšně prodávat?
  Dobu ledovou nahradila doba internetová! Znáte to – všichni na mobilu a buší do klávesnice. Ukážu Vám, jak díky internetu ušetřit stovky hodin a vydělat několikanásobně více, než dosud. Že nejste internetový fanoušek? Nevadí. Také jsem nebyla. A dnes s Vámi v tomto skvělém kurzu vše sdílím tak, abyste ve svém oboru uspěla i Vy!
 • 10
  Jak komunikovat se zákazníky offline a úspěšně prodávat?
  Svět offline a online se liší. Ten rozdíl je malinký. Ale vlastně osudový! Moje kamarádka to hltala snad 6x dokola! Pochopíte rozdíl a hlavně, JAK TO DĚLAT V PRAXI. Že nejste prodejní talent? Ukážu Vám, jak zůstat svá a přesto se vždy a všude prodat. Jakmile začnete používat, POZOR, můžete se stát, že lidé od Vás nebudou chtít odejít!

SAMA SOBĚ ŠÉFEM

ANEB PODNIKATELKOU ZA 30 DNÍ

Pokud by mě trénink neoslovil, napíšu Alexandře a ona mi vrátí všechny peníze.

Přístup k tréninku mi přitom nechá. Nic neriskuji, můžu jenom získat.

REFERENCE

Na paní Alex jsem narazila na FB. Nějakou dobu jsem ji sledovala a nedalo mi to, musela jsem ji oslovit. Byla jsem v začátcích podnikání a nevěděla jsem kudy kam. Potřebovala jsem radu a pomoc. Alex mě nabídla osobní schůzku, za kterou jsem strašně moc vděčná. Mluvily jsme spolu dvě hodiny a já měla hlavu jak pátrací balon. Ale naše schůzka mi mnohé dala. Alex mi hned nabídla, že mi zkontroluje webové stránky a napíše mi co změnit. A za to moc děkuji. Protože za to nechtěla ani korunu a to se dnes opravdu nevidí, abyste dostali cenné rady zadarmo. Při odchodu jsem dostala i Alexandřinu knihu Sama sobě šéfem a ani minutu jsem neváhala a nechala si ji podepsat. Tu knihu doporučuji opravdu všem ženám, co se chystají podnikat. Jsou tam úžasné věci. Ještě jednou Vám strašně moc děkuji, Alexandro.

Ingrid Klírováwww.ingridklirova.cz

Mám z on-line kurzu od Alexandry John velkou radost. Veškeré dosavadní kurzy o podnikání pro ženy se věnují především samotnému on-line podnikání. Já jsem ale produkční a on-line marketing pro mě není zase tolik stěžejní. Proto jsem nadšená z tohoto kurzu. Zjistila jsem díky němu například to, že ceny mých služeb jsou moc nízké a tím pádem jdu často do mínusu. Podařilo se mi upravit svou nabídku a začalo se mi dařit lépe. Mám z toho velkou radost.

Michaela Sýkorováprodukční

Super!!!! Je mi teprve 21 let a bojím se podnikání..ještě studuji a už teď vím, že nechci být zaměstnaná. Mám spoustu nápadů, ale nikdy mě nenapadlo přemýšlet nad dírou na trhu. Díky moc za tolik AHA momentů a hlavně mě potěšilo, že je kurz tak levný a mohla jsem si ho koupit za peníze z brigády.

Pavlína Bartošovástudentka a asistentka

Pracuji jako asistentka. Díky kurzu Alexandry jsem si udělala pořádek v tom, kam bude má živnost směřovat. Léta jsem se nepovažovala za podnikatelku, říkala jsem si, že jsem “jenom” živnostník a plním přání lidí, kteří si mé služby objednávají. Díky Alexandře mi rapidně stouplo sebevědomí, přestala jsem přemýšlet jako zaměstnanec a dovedla jsem si vyjednat lepší platební podmínky. Díky moc, Alex!

Žofie Šmejkalováasistentka

Alexandra Vám ve svém kurzu předá všechny potřebné znalosti a zkušenosti, které Vás provedou na vaší cestě k úspěšnému podnikání! I když třeba zatím ještě nemáte zcela jasnou představu o Vašem podnikání nebo nevíte, jaký produkt svým zákazníkům vlastně nabídnout. Tento kurz Vám ukáže směr a pomůže najít to "Vaše téma". Díky kurzu jsem zjistila, proč je dobré mít svůj byznys plán, a objevila nové možnosti spolupráce s dalšími podnikateli. Kurz rozhodně, a ráda doporučuji všem ženám, které chtějí ve svém životě konečně něco změnit a vzít svůj život do vlastních rukou!

Kateřina Hanákováwww.nezavislazena.cz

První rok mateřské jsem byla zcela spokojenou matkou naladěnou na své dítě, partnera, domov. Pak už jsem potřebovala znovu cítit svou konturu, přemýšlet i nad sebou, zkusit si vytvořit vlastní značku, vidět své jméno na webu, zkusit si vlastní podnikání.... Jak to ale vlastně rozjet? Za velmi příznivou cenu jsem našla odpovědi v tomto kurzu. Z každé lekce jsem si něco vzala. A na každou další lekci jsem se těšila a mohla se na ni v pohodě soustředit! Prezentace jsou tak akorát krátké, psané slovo doprovázelo mluvené slovo a to mi opravdu pomáhalo se soustředěním po celém dni honiček. Můžeš si pustit prezentaci nebo jen zvukový záznam, co zrovna potřebuješ. A Alex byla na příjmu, když jsem potřebovala, přispěchala s praktickou radou i nabídkou pomoci. Dodalo mi to odvahy. Díky, Alex!

Barbora Lichorobiecwww.ta-ulma.cz

MOŽNÁ VÁS ZAJÍMÁ, KDO JSEM...

Svého otce jsem nikdy nepoznala. Vyrůstala jsem do šesti let s mámou sama. Byla svobodná matka a starost o dítě pro ni nebyla zrovna jednoduchá. Od šesti let jsme žily s otčímem.

Na začátku to bylo fajn, ale hodně věcí ztížila puberta moje a později i ta otčímova 🙂 I to mně pak pomohlo v podnikání. Byla jsem zvyklá si poradit. Musela jsem jít a udělat, co je třeba. Nepřemýšlet, nečekat.
Nestudovala jsem ekonomku, ale kosmetiku.

Zajímavé, viďte? Skoro jako ve filmu Pravá blondýna, až na to, že jsem tmavovláska a kosmetiku jsem nakonec nikdy nedělala. 

Měla jsem hlavu plnou ideálů a chtěla se prosadit. Byznys. To mi říkalo moje srdce.

Pak jsem potkala svého manžela a nastoupila do jeho firmy. Ze začátku se na mě dívali skrz prsty, ale neměla jsem nic zadarmo. Musela jsem jít pěkně po americku od začátku a vypracovat se. Zkoušela jsem svoje první projekty a zažívala také první zklamání.

Hned první projekt byl naprostý provar. Začala jsem podnikat v internetovém byznysu, o kterém jsem nic nevěděla. Bylo mi 23 let, nic moc jsem neuměla a věřila, že se to samo nějak vyřeší.

Spustila jsem pracovní portál a chtěla vyplnit mezeru na trhu. V té době mělo význam jen pár velkých hráčů a v tom jsem viděla příležitost.

O podnikání jsem ale téměř nic nevěděla.

Dokážete si asi představit, co se pak stalo. Po necelých dvou letech tvrdé práce a bezesných nocí jsem tenhle podnikatelský pokus ukončila.

Často jsem pak ležela doma a vzlykala do polštáře, ale moje sny a touhy byly nakonec to, co mě motivovalo a posouvalo dál. Něco ve mně se zlomilo a já se zařekla, že to takhle nenechám.

Nadělala jsem spoustu chyb, což jsem viděla až po dalších 9 letech každodenního úsilí v poradenském byznysu, kdy jsem řídila 6 firem, jednala s mnoha podnikateli a řešila jejich podnikatelské problémy.

Můj velký sen byl ale stále někde jinde.

V rámci naší firmy jsem v podstatě potkávala jenom muže. Ženy podnikatelky k nám chodily minimálně, a když už nějaká přišla, byla většinou uťáplá a nevěřila si. Bylo to právě tehdy, kdy jsem začala přemýšlet nad tím, že bych napsala knihu o podnikání pro ženy.

V té době jsem už měla vystudovanou školu, obor - MBA Leadership, a díky několikaleté praxi jsem už měla co nabídnout.

Zlom pro mě ale nastal v den, kdy mě navštívila moje dlouholetá kamarádka a hned mezi dveřmi řekla: “Chci podnikat, umím péct skvělé dorty.” Měla jsem radost! Co to říkám? Byla jsem nadšená! Zbožňovala jsem lidi s vášní, lidi, kteří si šli za svým.

Pak ale kamarádka pokračovala: “Ale nemůžu. Nevím vůbec, co mám dělat. Je to tak složitý, radši zůstanu v práci.” 

To snad ne! Proč? Je tak šikovná a pracovitá. Má všechny předpoklady. Lidé ji budou milovat. Nechápala jsem. Viděla jsem její zápal, všechny možnosti a představa, že se zavře do kanceláře, kde bude pracovat pro sen někoho jiného a tajně listovat recepty na internetu, se mi nelíbila.

A tak jsem se rozhodla, že jí pomůžu postavit podnikání na nohy. Přijela jsem k ní domů, rozložily jsme papíry a začaly pěkně u kafíčka plánovat. Byla to fuška, ale stálo to za to. Hrdě jsem sledovala její první úspěchy a málem praskla nadšením. A chtěla jsem víc. Potřebovala. 

Rozhodla jsem se pomáhat ženám nakopnout jejich podnikání a napsala jsem knihu Sama sobě šéfem, která poskytuje řadu návodů, tipů a kroků, které Vás dovedou k podnikání, po kterém toužíte.

V roce 2010 jsme s manželem mezitím založili firmu Meriglobe Advisory House. Meriglobe vznikl spojením 6 našich společností. Dnes je z ní mezinárodní poradenská společnost se sídlem v Londýně. Získala jsem zkušenosti především z oblastí řízení lidí, vytváření a prodeje produktů, tvorby firemní strategie atd... A mohla jsem se skutečně opřít do toho, abych svoje zkušenosti předala druhým a změnila jim život.

Stejně jako ho můžu změnit i Vám.
Tak jdeme na to!

SAMA SOBĚ ŠÉFEM

ANEB PODNIKATELKOU ZA 30 DNÍ

Pokud by mě trénink neoslovil, napíšu Alexandře a ona mi vrátí všechny peníze.

Přístup k tréninku mi přitom nechá. Nic neriskuji, můžu jenom získat.