SAMA SOBĚ ŠÉFEM

ANEB PODNIKATELKOU ZA 30 DNÍ

3 Přesvědčení, které vám stále brání stát se úspěšnou ženou-podnikatelkou?

„Podnikání je jen pro chlapy a drsné ženy!“

Vezměme to trochu s nadhledem – tak vážně, kdo první na světě uspořádal zvelebil a zařídil domácnost – muž, nebo žena? Dámy, už v dávné minulosti jsme se starali o pohodlí lidstva my. Naše organizační schopnosti předbíhají v mnohém organizátory koncertů v O2 ARÉNĚ! Ráno vypravit děti do školy, uklidit, připravit jídlo na celý den, nakoupit, vyzvednout děti ze školy, přivítat manžela, zvládat do toho vlastní práci, požadavky šéfa nebo klienta, dobře vypadat, usmívat se, uf… Nejsme úžasné! Jen si to řekněme narovinu! Coco Chanel, Adele, Evita – ty všechny dokázali vnést svého ducha do společnosti, podniknout akci, a nenosili u toho vojenskou přilbu nebo knírka pod nosem…

„Proč začátek potřebuji hodně peněz!“

Většina úspěšných společností dneška vznikala doslova v obýváku. Haribo, Apple, Dior… Nejde o to, kolik peněz nyní máte, ale o to, jak dokážete s penězi pracovat. K tomu je ovšem potřeba nápad, odvaha a realizace. Nikdo ještě nezbohatl tím, že pouze snil o tom, kolik peněz bude jednou mít. Za každým malým i velkým úspěchem stojí příběh. Pomohu Vám ho vyslat do světa! Oprah Winfrey, americká moderátorka a hypatelka lidských srdcí, se narodila do těch nejnuznějších podmínek. Utekla z domu. Neměla na jídlo. Kde je dnes? Tam můžete být i VY!

„To, co umím, je příliš obyčejné na to, abych mohla začít podnikat…“

Ano, stejně tak obyčejné je šít oblečení, vařit jídlo, vychovávat děti, že? A jak je tedy možné, že dnes existují oděvní značky jako Gucci, Prada, Zara? Že existují miliardové restaurační řetězce jako McDonald, KFC? Že existují vzdělávací instituce jako …………? Taky příliš obyčejné? Ano! Ale potřebné, důležité, nepostradatelné! Začněte se dívat na věci jinýma očima. Zjistíte, že Vaše schopnost zpívat, srovnávat šuplíky, organizovat akce, vést jednání, dobře vařit, uklízet, mluvit o kosmetice – že to není „obyčejné.“ Ale žádané! Musíte to opravdu pořád dělat pro šéfa? Co takhle stát se šťastnou, milovanou a nezávislou ženou-podnikatelou?

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

SAMA SOBĚ ŠÉFEM

ANEB PODNIKATELKOU ZA 30 DNÍ

 • Primárně ženy, které chtějí začít s podnikáním
  či už začali a touží získat tolik potřebnou podporu
 • Pro “začátečnice”, které v sobě nosí nápad, myšlenku, talent
  a chtějí o ní dát vědět světu a stát se tak nezávislou
 • Pro ženy na mateřské, které touží zpeněžit své dosavadní zkušenosti
  z klidu domova
 • Pro studentky středních a vysokých škol, které se zajímají o možnosti podnikání
  do budoucna a nechtějí zůstat pozadu
 • Drobné podnikatelky, které hledají netradiční způsoby propagace
  a získat více času sami pro sebe

PRO KOHO KURZ URČEN NENÍ:

Pro ty, kteří nejsou ochotni jít do akce

Pro ty, kteří nepřevezmou zodpovědnost za splnění vlastních cílů

Pro ty, kteří to nemyslí s budováním svého podnikání vážně

CO V KURZU NALEZNETE:

VIDEA

 • PRAKTICKY všechno krok za krokem a polopaticky, žádné prázdné ŘEČIČKY!
 • DOHROMADY 10 originálních videí!
 • Vše je připraveno tak, abyste meli dostatek času zavést nové poznatky do běžného života!
 • Možnost feedbacku - pokud vám není něco 100% jasné nebo potřebujete jeste TIP navíc, dáte vědět pod video já se Vám plně pověnuji.
 • Neomezený přístup - jakmile vstoupíte, získáte nonstop přístup, můžete se přihlašovat odkudkoliv na světě, kdykoliv a videa si pouštět opakovaně.
 • + MOŽNOST stáhnout audio v MP3 - do auta, na dovolenou, do mobilu. Posouvejte se i z gauče poslouchánim videa ve formátu MP3

PRACOVNÍ SEŠITY

 • Skvěle doplňují VIDEA a pomáhají vám na vaší cestě šťastné podnikatelky!
 • Naleznete v nich TIPY a NÁVODY navíc, které vám pomohou zmnohonásobit váš užitek z kurzu.
 • Díky důkladně promyšlenému systému pracovních sešitů skvěle monitorujeme váš postup a růst ve vašem oboru.
 • Lze je tisknout černobíle i barevně pro váš absolutní zážitek, formát je optimalizován pro všechny prohlížeče i tiskárny .
 • Vždy s sebou. Jste na cestách? Chystáte se na dovolenou? Nemáte zrovna přístup k internetu? Sbalte si svůj balíček bohatství s sebou.

FACEBOOK SKUPINA

 • Buďte součástí skupiny lidí, kteří si jdou za svými sny a vědí, co chtějí. Můžete vzájemně sdílet svoje zkušenosti.Jděte společně s druhými cestou úspěchu.
 • Ve VIP facebookové skupině se můžete spojit s druhými a předat si důležité kontakty. Networkujte, pište, komunikujte. Je to jenom vaše.
 • Nevíte si rady nebo se nemůžete rozhodnout? Zeptejte se a ostatní vám poradí a nasměrují vás. To vše ZDARMA a naprosto KDYKOLI.
 • Komunikute přímo se mnou, jsem tu pro Vás

„KOLIK TO CELÉ STOJÍ? PŮL MILIONU?“

A jak to bude prakticky vypadat?

 • 1
  Videoprezentace 10x
  1x TÝDNĚ krok za krokem rozebrané 1 nezbytné téma - s ukázkami a grafy pro vaši snadnou orientaci (15-40minut)
 • 2
  Pracovní sešity 10x
  PDF, ve které pocítíte, že krok za krokem to zvládnete snadno. Tipy, odkazy, rady pro okamžité použití
 • 3
  On-line poradna NONSTOP
  místo pro vaše otázky či problémy. Můžete se mě ptát na cokoli, co potřebujete. Odpovídám 24hod/denně
 • 4
  MP3 10x
  vše si můžete poslechat pořád dokola - v autě, u vaření či při sportu

DNES jen 1470Kč

To je cena jednoho menšího rodinného nákupu nebo zpáteční jízdenky z Prahy do Bratislavy. Ovšem s touto jízdenkou se můžete dostat až na konec světa a ještě k tomu se stát nezávislou, uznávanou a šťastnou podnikatelkou.

OCHUTNEJTE OBSAH KURZU:

 • 1
  Mám na to být podnikatelkou?
  Do rukou dostanete jasný přehled toho, co podnikání obnáší, jaká jsou rizika a na co si dát pozor. Říká se, že štěstí přeje připraveným. A je to tak. Tato lekce Vám dodá nadhled a informuje Vás o všem, co byste měli vědět ještě před tím, než se do čehokoliv pustíme. Pokud máte ještě trochu strach, tímto vše rozlouskneme. Čeká Vás zde také cvičení na Vaše podnikatelské dovednosti. Už se těšíte?
 • 2
  Jak najít dobrý nápad na podnikání?
  Líbí se nám támhle to, tohle to a taky tamto! Jenomže jak si vybrat a najít svůj směr? Ten, který mě bude bavit, naplňovat a zároveň mi přinášet peníze? Objektivně se podíváme, v čem se podnikat v 21.století vyplatí a kde je to již pasé. Případně jak z toho vytěžit maximum. Takže - vyštrachejte své šuplíkové nápady.
 • 3
  Jak z nápadu vytvořit produkt?
  Takže nyní už víte, jaký svůj nápad chcete zrealizovat. Udělali jste si v kurzu test a jste připravené učinit první krok! Jenomže jak? Jak z myšlenky udělat něco, co se bude prodávat? Díky této lekci zjistíte, jak prakticky a s lehkostí na to! Uvidíte, že Vaše soukromé domácí dilema se stane hračkou. Pomůžu Vám krok za krokem.
 • 4
  Získejte si zákazníky a vytvořte produkt, který se prodává.
  Hurá! Váš produkt je na světě, co teď s ním? No, chtělo by to zákazníky. Jenomže ty není vždy snadné sehnat – pokud nejste nějaká filmová hvězda! Tak víte co, pojďme ji z Vás udělat! Ne, buďte v klidu. Není zapotřebí stát se absolutním extrovertem. Ukážu Vám jednoduché strategie, jak přilákat správného klienta až k Vám. Vy nikam chodit nemusíte.
 • 5
  Jak a proč si vytvořit byznys plán?
  Nyní máte za sebou první malinké krůčky. Ochutnávku úspěchu, prvního kontaktu s potenciálním zákazníkem, nějakou tu zkušenost k dobru. Je načase přemýšlet dál! Nespokojit se s málem. Proto si vytvoříte za mé podpory kvalitní byznys plán! Ten Vás bude doprovázet na každém kroku. Pomůže Vám si vždy ujasnit, kam vlastně jdete. A rozhodně se nesmířit s porážkou či málem. Kdyby byl byznys plán záležitostí několika týdnů a přišel vás na 10 - 20tis.
 • 6
  Jak financovat podnikání?
  Když už máme byznys plán, je dobré myslet ve velkém. Jak rozšířit Vaši podnikatelskou působnost? A kde na to vzít peníze? Že nemáte stále odložené miliony? Nevadí. Mám pro Vás celou řadu tipů a návodů, jak to zvládnout a získat si skvělé parťáky na Vaší cestě za nezávislostí a životem svých snů. Už se těším na Váš úsměv, až budete lekci poslouchat. Jdeme do toho.
 • 7
  Jak navázat vztahy s dodavateli služeb a produktů?
  Mnohdy právě oni ovšem mohou při jejich nesprávné volbě Váš podnikatelský plán zruinovat. Nedodají včas. Jsou nezodpovědní. A tím jednoduše poškozují Vaši reputaci. A dost! Ukážu Vám, jak si je správně vybrat, získat si je na svou stranu, a vytvořit s nimi opravdu silné pouto. Protože jinak se Vám vše může rozpadnou jako domeček z karet…
 • 8
  Co to je a jak využít networking?
  Mezi lidmi bylo a je a vždy bude dobře. Když si věříte a jste sebejistá… V opačeném případě můžete svému podnikaní také nadrobit pěkné neplechy! Jak se prezentovat mezi lidmi? Co říkat? Čemu se raději vyvarovat? Jak působit přitažlivě, mile, a zároveň se nenechat zmást?
 • 9
  Jak komunikovat se zákazníky přes internet a úspěšně prodávat?
  Dobu ledovou nahradila doba internetová! Znáte to – všichni na mobilu a buší do klávesnice. Ukážu vám, jak díky internetu ušetřit stovky hodin a vydělat několikanásobně více, než dosud. Že nejste internetový fanoušek? Nevadí. Také jsem nebyla. A dnes jste v tomto skvělém kurzu, v němž s Vámi vše sdílím tak, abyste uspěli ve svém oboru i Vy!
 • 10
  Jak komunikovat se zákazníky offline a úspěšně prodávat?
  Svět offline a online se liší. Ten rozdíl je malinký. Ale vlastně osudový! Moje kamarádka ji hltala snad 6x dokola! Pochopíte hlavní rozdíl a hlavně, JAK TO DĚLAT V PRAXI. Že nejste prodejní talent? Ukážu Vám, jak zůstat svá a přesto se vždy a všude prodat. Jakmile začnete používat, POZOR, můžete se stát, že lidé od Vás nebudou chtít odejít

SAMA SOBĚ ŠÉFEM

ANEB PODNIKATELKOU ZA 30 DNÍ

Pokud by mě trénink neoslovil, tak napíšu Alexandře a ona mi vrátí všechny peníze.

Přístup k tréninku mi přitom nechá. Nic neriskuji, můžu jenom získat.

REFERENCE

Mám z on-line kurzu od Alexandry John velkou radost. Veškeré dosavadní kurzy o podnikání pro ženy se věnují především samotnému on-line podnikání. Já jsem ale produkční a on-line marketing pro mě není zase tolik stěžejní. Proto jsem nadšená z tohoto kurzu. Zjistila jsem díky němu například to, že ceny mých služeb jsou moc nízké a tím pádem jdu často do mínusu. Podařilo se mi upravit mou nabídku a začalo se mi dařit lépe. Mám z toho velkou radost.

Michaela Sýkorováprodukční

Super!!!! Je mi teprve 21 let a bojím se podnikání..ještě studuji a už teď vím, že nechci být zaměstnaná. Mám spoustu nápadů, ale nikdy mě nenapdlo přemýšlet nad dírou na trhu. Díky moc za tolik AHA momentů a hlavně mě potěšilo, že je kurz tak levný a mohla jsem si ho koupit za peníze z brigády.

Pavlína Bartošovástudentka a asistentka

Pracuji jako asistentka. Díky kurzu Alexandry jsem si udělala pořádek v tom, kam bude má živnost směřovat. Léta jsem se nepovažovala za podnikatelku, říkala jsem si, že jsem “jenom” živnostník a plním přání lidí, kteří si mé služby objednávají. Díky Alexandře mi rapidně stouplo sebevědomí, přestala jsem přemýšlet jako zaměstnanec a dovedla jsem si vyjednat lepší platební podmínky. Díky moc, Alex!

Žofie Šmejkalováasistentka

MOŽNÁ VÁS ZAJÍMÁ, KDO JSEM...

Svého otce jsem nikdy nepoznala. Vyrůstala jsem do šesti let s mámou sama. Byla svobodná matka a starost o dítě pro ni nebyla zrovna jednoduchá. Od šesti let jsme žili s otčímem.

Na začátku to bylo fajn, ale moje puberta hodně věcí stížila a později i ta otčímova. I to mě pak pomohlo v podnikání. Byla jsem zvyklá si poradit. Musela jsem jít a udělat, co je třeba. Nepřemýšlet, nečekat.
Nestudovala jsem ekonomku, ale kosmetiku.

Zajímavé, viďte? Skoro jako ve filmu Pravá blondýna, až na to, že jsem tmavovláska a kosmetiku jsem nakonec nikdy nedělala. 

Měla jsem hlavu plnou ideálů a chtěla se prosadit. Byznys. To mi říkalo moje srdce.

Pak jsem potkala svého manžela a nastoupila do jeho firmy. Ze začátku se na mě dívali skrz prsty, ale neměla jsem nic zadarmo. Musela jsem jít pěkně po americku od začátku a vypracovat se. Zkoušela jsem svoje první projekty a zažívala také první zklamání.

Hned první projekt byl naprostý provar. Začala jsem podnikat v internetovém byznyse, o kterém jsem nic nevěděla. Bylo mi 23let, nic moc jsem neuměla a věřila, že se to samo nějak vyřeší.

Spustila jsem pracovní portál a chtěla vyplnit mezeru na trhu. V té době bylo jen pár velkých hráčů a v tom jsem viděla příležitost.

O podnikání jsem ale téměř nic nevěděla.

Dokážete si představit, co se pak stalo. Po necelých dvou letech tvrdé práce a bezesných nocí jsem tenhle podnikatelský pokus ukončila.

Často jsem pak ležela doma a vzlykala do polštáře, ale moje sny a touhy byly nakonec to, co mě motivovalo a posouvalo dál. Něco ve mě se zlomilo a já se zařekla, že to takhle nenechám.

Nadělala jsem spoustu chyb, což jsem viděla až po dalších 9 letech každodenního úsilí v poradenském byznysu, kdy jsem řídila 6 firem, jednala z mnohla podnikateli a řešila jejich podnikatelské problémy.

Můj velký sen byl ale stále někde jinde.

V rámci naší firmy jsem v podstatě potkávala jenom muže. Ženy podnikatelky k nám chodily minimálně, a když už nějaká přišla, byla většinou uťáplá a nevěřila si. Bylo to právě tehdy, kdy jsem začala přemýšlet nad tím, že bych napsala knihu o podnikání pro ženy.

V té době jsem už měla vystudovanou školu, obor - MBA Leadership a díky několikaleté praxi jsem už měla co nabídnout.

Zlom pro mě ale nastal v den, kdy mě navštívila moje dlouholetá kamarádka a hned mezi dveřmi řekla: “Chci podnikat, umím péct skvělé dorty.” Měla jsem radost! Co to říkám! Byla jsem nadšená. Zbožňovala jsem lidi s vášní, lidi, kteří si šli za svým.

Pak ale kamarádka pokračovala: “Ale nemůžu. Nevím vůbec, co mám dělat. Je to tak složitý, radši zůstanu v práci.” 

To snad ne! Proč? Je tak šikovná a pracovitá. Má všechny předpoklady. Lidé ji budou milovat. Nechápala jsem. Viděla jsem její zápal, všechny možnosti a představa, že se zavře do kanceláře, kde bude pracovat pro sen někoho jiného a tajně listovat recepty na internetu, se mi nelíbila.

A tak jsem se rozhodla, že jí pomůžu postavit podnikání na nohy. Přijela jsem k ní domů, rozložily jsme papíry a začaly pěkně u kafíčka plánovat. Byla to fuška, ale stálo to za to. Hrdě jsem sledovala její první úspěchy a málem praskla nadšením. A chtěla jsem víc. Potřebovala. 

Rozhodla jsem se pomáhat ženám nakopnout jejich podnikání a napsala jsem knihu Sama sobě šéfem, která poskytuje řadu návodů, tipů a kroků, které vás dovedou k podnikání, po kterém toužíte.

V roce 2010 jsme s manželem mezitím založili firmu Meriglobe Advisory House. Meriglobe vznikl spojením 6ti našich společností. Dnes je z ní mezinárodní poradenská společnost se sídlem v Londýně. Získala jsem zkušenosti především z oblastí řízení lidí, vytváření a prodeje produktů, při tvorbě firemní strategie atd.. A mohla jsem se skutečně opřít do toho, abych svoje zkušenosti předala druhým a změnila jim život.

Stejně jako ho můžu změnit i vám.
Tak jdeme na to!

SAMA SOBĚ ŠÉFEM

ANEB PODNIKATELKOU ZA 30 DNÍ

Pokud by mě trénink neoslovil, tak napíšu Alexandře a ona mi vrátí všechny peníze.

Přístup k tréninku mi přitom nechá. Nic neriskuji, můžu jenom získat.