Zajímá Vás: Kdo jsou to business angels?

Na Vaší cestě za úspěchem Vám mohou pomoci andělé. Zní to bláznivě? Nebojte se, nepovedu Vás cestou nadpřirozena či esoteriky, ale představím Vám dnes další z termínů, které zmiňuji i ve své knize Sama sobě šéfem.

Jsou-li peníze to jediné, co Vám ke startu do podnikání chybí, neměly by Vás zastavit.

Jsou-li peníze to jediné, co Vám ke startu do podnikání chybí, neměly by Vás zastavit. Zdroj: pixabay.com

Představte si teď (a já věřím, že mnohé z Vás to tak skutečně mají), že už víte přesně, co by mělo být předmětem Vašeho podnikání. Našla jste obor, v němž se dobře orientujete a který Vás i baví. Objevila jste díru na trhu a máte geniální nápad na produkt či službu, které tady dosud chybí. Dokonce jste oslovila i své přátele a jejich známé a máte potvrzeno, že to přijde skvělé i jim a rozhodně by to kupovali, kdyby se Vám povedlo přetavit svou myšlenku do reality.

Kde na to mám vzít?

Co tomu tedy chybí? Peníze! Nejste sama… Počáteční kapitál na rozjezd firmy je velmi častým problémem začínajících podnikatelů i podnikatelek. Dokonce je to jeden z nejčastějších dotazů, s nimiž se na mě obrací zájemkyně o mé poradenství.

Prozradím Vám teď ale jednu důležitou věc:

Skvělý nápad je to nejcennější, co úspěšné podnikání potřebuje!

Svou geniální myšlenku na něco nového si tedy hýčkejte, to ostatní je vždy podružné a řešitelné. Peníze mají náš život zpříjemňovat, nikoliv omezovat, a tak jim to nedovolte. Je-li nedostatek kapitálu Váš jediný problém, věřte, že máte v podstatě vyhráno!

Business angels vyhlížejí vhodné příležitosti pro investice.

Business angels vyhlížejí vhodné příležitosti pro své investice. Dejte o sobě vědět! Zdroj: pixabay.com

Andělé s plnou peněženkou

Existuje samozřejmě několik variant, jak získat finance pro úspěšný start podnikání. Popisuji je i ve své knize. Dnes se ale zaměříme pouze na jednu z nich, a to jsou business angels.

Jakkoliv se může zdát, že byznys a andělé nejdou dohromady, opak je pravdou.

Na světě jsou totiž lidé, kteří na rozdíl od Vás peníze mají. Dokonce mají i nějaké navíc. A hledají, co s nimi udělat. Nejde o způsob charity, nechtějí je někomu jen tak věnovat, rozdat. Naopak, jsou to lidé, kteří umí počítat a své peníze chtějí zhodnotit. Šikovně investovat. A co chybí jim? Možná je to právě ten Váš nápad!

Když se potká investor a šikovný nápad, ve výsledku vyhrávají oba.

Když se potká investor a šikovný nápad, ve výsledku vyhrávají oba. Zdroj: pixabay.com

Prezentace rozhoduje

Najít business angela není tak těžké – stačí si toto heslo zadat do internetového vyhledavače. To nejtěžší je přesvědčit ho, že právě ten Váš projekt je ten správný, do něhož se mu vyplatí investovat.

Důležité tedy bude, abyste měla skvěle připravenou prezentaci ve formě byznys plánu, která ho přesvědčí, že neudělá chybu, když s Vámi do toho půjde. Výsledkem totiž musí být princip win-win, tedy že vyhrajete oba. Vy získáte své vysněné podnikání a jemu se zhodnotí vložená investice.

Vy přece ale víte, že Váš nápad je skvělý, že? Nedovolte tedy, aby jeho realizaci stálo v cestě něco tak snadno překonatelného, jako je nedostatek peněz. Na šikovné ideje se peníze vždycky najdou :-). Sepište zjištěné předpoklady, popište svůj podnikatelský záměr a pak – směle do toho! Najděte svého anděla! A ráda Vám v tom pomohu i já.

Sdílením tohoto článku můžete pomoci i ostatním, kteří třeba řeší stejný problém. Nikdy nevíte, kdy se právě díky Vám někomu jinému podaří splnit sen. A stát se pomocnicí anděla, to stojí za to, ne :-)?

 

S láskou,

Alexandra

Komentáře