Pro ženy, které chtějí podnikat: jde to i bez peněz

Mateřství vás vystřelí na šťastnou planetu, bohužel i na ní vás čekají útrapy v podobě nevyspání, minima času na sebe a únavného stereotypu. Navíc se vám při pohledu do peněženky svírá žaludek z finančního nedostatku a máte obavu, jestli znovu dokážete navázat kontakt se světem za „mami-mimi“ zdí. Je načase vrátit se do práce.

Začít podnikat nebylo nikdy jednodušší.

Jenže starat se o malé dítě a dodržovat pevnou pracovní dobu? Tak daleko vaše představivost nesahá.

Když už vám role mámy obrátila život vzhůru nohama, berte ji jako výzvu dělat věci jinak. Sama si nastavte, kdy potřebujete být v roli obětavé pečovatelky a kdy se chcete věnovat práci a vydělávání peněz. Vlastní podnikání vám to umožní. 

Pravda je, že byznys není pro každého. Nejdřív potřebujete prozkoumat svou vnitřní motivaci, tedy skutečné důvody, proč se do podnikání chcete pustit. Co si od tohoto rozhodnutí slibujete a hlavně co jste ochotna překousnout, až přijde krize?

Protože dřív nebo později se dostaví, na to vemte jed. A posílí vás, když si budete moci připomenout (ideálně přečíst černé na bílém), proč jste se do podnikání pustila.

Ujasněte si své PROČ.

Pokud vaše hlava i srdce stále volají ANO, jděte do toho.

Máte-li povědomí o principech podnikání, na účtu 300 tisíc a víte přesně, čemu se chcete věnovat, je to značka ideál. Ale takových je málo. Za ta léta, co pomáhám ženám rozvíjet jejich podnikání, jsem si všimla, že dobrý nápad ani nadšení obvykle nechybí. Co chybí, jsou finance na rozjezd.

V minulosti jsem mnohokrát narazila na velmi schopné ženy se skvělým záměrem, jež měly ty nejlepší předpoklady uspět, a vždycky mě velmi mrzelo, že je na cestě k úspěchu zabrzdil nedostatek peněz do začátku.

Ty totiž potřebujete jednak na nákup vybavení, jednak – a to je důležité – abyste si zaplatila školu nebo kurz v případě, že o podnikání nic nevíte. Bez znalosti fungování byznysu jste jako cestovatel bez mapy a kompasu, který nic netuší o nebezpečích, jež na něho v neznámé krajině číhají. 

Jistě, existují obory, kde do začátku nepotřebujete víc než počítač. Nic vám nebrání začít psát články do novin, překládat nebo se zaobírat účetnictvím, zvlášť když jste totéž dělala i před mateřskou jako zaměstnankyně. Ale třeba obchod si bez počáteční finanční injekce nezařídíte.

Tedy byla jsem o tom přesvědčená, než jsem shodou náhod potkala známou, maminku na mateřské dovolené. Když jsme probraly děti a rodinu, přešly jsme k práci a ona mi nadšeně vyprávěla, jak podniká, aniž investovala jedinou korunu.

Podnikání vám dá svobodu.

Vytvořila si úžasný pasivní příjem a vydělává peníze, za které by se nestyděla ani top manažerka. Velmi mě to zaujalo, zvlášť když jsem si ověřila, že jde o systém, který je vhodný opravdu pro každou ženu. A co víc, není v něm háček – žádné vstupní poplatky ani povinné balíčky.

Nezajistí vám sice zisk bez práce, ale poskytne vám podmínky, abyste se mohla pustit do obchodování i bez tučného konta. Samotné budování byznysu zůstává na vás, na vašem úsilí a snaze.

Oč přesně jde? Princip je jednoduchý. Získáte napojení na e-shop se zbožím a vaším úkolem je postarat se o marketing a zajistit obrat.

Obáváte se, že byste nevěděla, jak na to? Pro vás a pro ostatní podnikavé ženy jsem otevřela bezplatný mentoringový program, který vám pomůže nastavit si cíle i správnou marketingovou strategii.

Potřebujete jenom WI-FI a telefon. Pracovat můžete odkudkoliv chcete.

O nic dalšího se starat nemusíte. Zbytek povinností okolo e-shopu, tedy administrativa, doručování objednávek, logistika, EET atd., je na bedrech dodavatele, vašeho de facto obchodního partnera.

O výdělek se podělíte s tím, že samozřejmě jako v každém podnikání i tady platí, že čím vyšší obrat, tím vyšší výsledný zisk. A pokud by vám to nestačilo, můžete dál vydělávat budováním poboček, tzv. franšíz.

Je dost dobře možné, že víc než velké peníze oceníte možnost zacházet svobodně se svým časem. A protože spokojená matka rovná se spokojené dítě, prospějete tak i svému potomkovi.

Chcete se dozvědět víc o nabízeném mentoringovém programu nebo probrat možnosti svého podnikání? Jsem tu pro vás.

Vaše Alex

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů